Telefon
505996878
Email
kontakt@akademiaprawa.com
  • Czym są pojęcia flamingu, griefingu oraz MOMO?
  • Co to jest flaming?
  • Czym jest griefing?
  • Co oznacza pojęcie MOMO Challenge?

Czym są pojęcia flamingu, griefingu oraz MOMO?

Wszystkie te nazwy nieodzownie związane są z działalnością w sieci internetowej i oznaczają skrótowo zagrożenia, jakie czyhają na użytkowników Internetu, w szczególności młodzież oraz dzieci. Chociaż coraz częściej można zaobserwować, że nie są one wcale uzależnione od wieku ani konkretnego odbiorcy.

Co to jest flaming?

Szukając wiedzy na określony temat, przeglądając wirtualną prasę i wiadomości z pewnością zauważyliśmy to zjawisko, nie znając nawet jego oficjalnej nazwy. Poprzez pojęcia flamingu rozumie się działanie określonej osoby polegające na celowym zaognianiu dyskusji pojawiającej się na forum internetowym, poprzez wprowadzanie kontrowersyjnych i przeciwnych poglądów do większości komentujących tylko po to, aby wywołać kłótnię i odwrócić rozmowy użytkowników od pierwotnego tematu i sprowadzić ich na tory wzajemnych oskarżeń, wymiany obelg, czy gróźb. Najczęściej jest to działanie wcześniej zaplanowane, koncentrujące się na wywołaniu negatywnych emocji.

Czym jest griefing?

Definicja tego słowa pochodzi z angielskiego grief– oznaczającego żal, zgryzotę. Zachowanie griefingu oznacza zamierzone utrudnianie gry, prowadzonej za pomocą platformy internetowej poprzez zbijanie graczy, czy też udzielaniem fałszywych wskazówek, które ma spowodować wykluczenie ich z gry. Dotyczy to jednak działania podjętego w ramach jednej drużyny, w której zamiast się wspomagać, planowo uniemożliwia się komuś swobodną grę.

Co oznacza pojęcie MOMO Challenge?

To kolejne z zagrożeń wirtualnej rzeczywistości. Ostatnio pojawiło się ono na aplikacji WhatsApp, w obrębie której lalka wysyła różnego rodzaju zdjęcia i wiadomości do użytkowników, a gdy zostanie przez nich dodana do listy znajomych, rozpoczyna swoją niebezpieczną grę. Zwykle oznacza to przekazywanie przez lalkę określonych zadań do wykonania, które finalnie doprowadzić mają „gracza” do popełnienia  samobójstwa. Z pewnością jest to jedno z najgorszych zagrożeń, jakie dotyczy szerokiego grona  młodzieży i zyskuje na popularności w wielu krajach świata.