Telefon
505996878
Email
kontakt@akademiaprawa.com

Filmy edukacyjne

Filmy edukacyjne

11

Zabawki

Piotr spełnia marzenia swoich synów bliźniaków. Brak pedału gazu i lusterka okazuje się życiową katastrofą.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający kwestię ochrony konsumentów na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Siła woli

Janek pragnie zostać zawodowym sportowcem. Wyścig rusza, a chłopak zaczyna odczuwać dyskomfort pod stopą. Czy ukończy bieg?

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający kwestię ochrony konsumentów na podstawie ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Stracone złudzenia

Ania jest młodą fryzjerką. Pewnego dnia dziewczyna udaje się do banku. Dochodzi do tragedii.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający kwestię przestępstw kradzieży z włamaniem oraz oszustwa komputerowego. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Lichwiarz

Rysiek zmuszony jest pożyczać pieniądze. Strach przed utratą dzieci powoduje, że mężczyzna popada w silną depresję i decyduje się na desperacki krok.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę przestępstwa wyzysku. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Centuś

Marcin i Robert udają się po odbiór wymarzonego skutera. Na miejscu okazuje się, że sprzedawca nie otrzymał żadnej wpłaty. Marcin ma spore kłopoty.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę przestępstwaoszustwa komputerowego. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Telefon

Pani Tosia nie może narzekać – ma kochającą wnuczkę. To aktywna, starsza pani. Pewnego dnia otrzymuje niepokojący telefon z Banku z prośbą o szybkie przybycie. Na miejscu okazuje się, że rachunek został zablokowany.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę przestępstwa oszustwa komputerowego, fałszerstwa, bezprawnego uzyskania informacji. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Prześladowca

Pewnego dnia na drodze małej dziewczynki staje niebezpieczny chłopak. Żąda pieniędzy i grozi. Zastraszona Matylda oddaje kieszonkowe Patrykowi.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę przemocy wśród nieletnich. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Wyjazd na Teneryfę

Natalia i Jagoda udają się do portu lotniczego, aby spotkać się z innymi wczasowiczami oraz osobą z obsługi biura podróży, która odpowiada za bilety lotnicze. Nie pojawia się przedstawiciel biura podróży, a na liście podróżujących samolotem na Teneryfę nie ma klientów biura.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę oszustwa. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Pułapka

Weronika i Kinga szukają mieszkania. Zawierają umowę najmu lokalu z właścicielem i nie domyślają się, że wpadają w cieknącą pułapkę.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę najmu mieszkania i koniecznych napraw. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

11

Cyrograf

Pani Elżbieta czuje się jak gość we własnym domu. Oszołomiona, przekazuje swój dowód osobisty panu Kowalskiemu. Gdy ten analizuje i sprawdza coś w komputerze, ona w tym czasie przygotowuje herbatę z malin i częstuje go. Po krótkiej chwili składa felerny podpis.

Film edukacyjny w języku polskim, poruszający problematykę fałszerstwa dokumentu. Film skierowany jest do uczniów z klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.