Telefon
505996878
Email
kontakt@akademiaprawa.com

Poczta Chomika Paragrafa

Materiały edukacyjne

Poczta Chomika Paragrafa

Katarzyna Macoń

Magia listów. Dlaczego warto je pisać?

Będąc małą dziewczynką zawsze lubiłam zaglądać do skrzynki pocztowej. Cieszyło mnie bardzo, kiedy ciocia lub wujek, a nawet babcia i dziadziu, mimo że mieszkali bardzo blisko pisali do mnie listy.

 

Pamiętam, kiedy otrzymałam swój pierwszy list. Miałam wtedy 8 lat. Piękna kolorowa kartka w postaci żółtej kaczuszki sprawiła, że słowa, które do mnie ciocia skierowała wywołały uśmiech na mojej buzi.

 

Cieszyłam się, że ktoś o mnie pamięta.

 

W dzisiejszych czasach pisanie listów staje się mniej popularne. Są przecież różne komunikatory, ale sami zgodzicie się ze mną, że zaglądając do skrzynki, w której są listy doznajecie uczucia, którego nie sposób opisać.

 

Pisanie listów jest niesamowite i zapraszam Was Rodzice i Nauczyciele do podjęcia wyzwania. Zaproponujcie dzieciom, aby napisały list do Chomika Paragrafa, w którym opiszą swoje sukcesy, przygody. Sami przyznacie, że uczucie, które nas przepełnia, kiedy to my otrzymujemy list od innych, oczywiście, jeśli nie jest to list z Urzędu Skarbowego jest wyjątkowe i nie sposób go opisać. To chwila wzruszenia, która wywołuje uśmiech, to magiczne uczucie, kiedy uśmiechamy się do kartki i wtedy właśnie mamy szczególny powód do radości.

 

Dziecko pisząc list do Chomika Paragrafa ma okazję wyrazić swoje myśli, to o wiele więcej niż kliknięcie lajka, czy dodanie komentarza na Facebooku lub Tik-Toku. Jestem pewna, że Chomik Paragraf będzie świetnym kompanem listowym. Sprawi, że dziecko będzie czekać na list z ogromnym przejęciem, ekscytacją. A może kiedyś osobiście Chomik Paragraf spotka się ze swoimi korespondentami? Kto wie. Kupując znaczek, dziecko tak naprawdę kupuje bilet do świta wyjątkowej bajki.

 

Listy tak wiele mówią o człowieku.

 

Zaserwuj swojemu dziecku, wnukowi, uczniowi to niezapomniane uczucie, które pojawia się tylko przy skrzynce pocztowej. Idealnym pretekstem są zbliżające się wakacje.

 

Nie czekaj, a zacznij działać.

 

Pokaż dziecku, czym jest miła niespodzianka, zupełnie inna od kupna czy otrzymania fajnej zabawki.

 

Dziś dzieci wszystko mają, ale czy tak naprawdę posiadają to, co najistotniejsze, czyli prawdziwą przyjaźń? Zapraszam do wspólnej zabawy.

 

Kasia Macoń
Prezes Podaruj Dzieciom Promyk Słońca

List do Chomika

Kartka z kalendarza Chomika Paragrafa - 10 maja 2023 r.

Dziś jest środa. Mrówki z nieba lecą – tak określam, kiedy pada deszcz.
Otrzymałem cudny list od Tiny z JAGODOWEGO STEMPLA
Od razu poprawił mi humor. To prawdziwe dzieło sztuki!
Kiedy wziąłem do łapek kolorową kopertę, poczułem, jak radość trysnęła do mojego brzuszka, a mój brzuszek stał się mięciutki i ciepły. Co za wyjątkowe uczucie. Jedyne w swoim rodzaju.
Dostałem super rysunek i fantastyczne znaczki pocztowe. Czy wiesz, że moim hobby jest filatelistyka? Filatelistyka polega na kolekcjonowaniu znaczków pocztowych i wyjątkowych kopert.
Mam nadzieję, że listy od Tiny i Florka, które będę Wam prezentował, staną się dla Was wspaniałą zachętą do korespondowania ze mną oraz świetną inspiracją do tworzenia listowych dzieł sztuki. Dzięki tym listom dowiesz się więcej o moich zainteresowaniach 😉 Ruszajmy więc w magiczną podróż pocztową!

Kartka z kalendarza Chomika Paragrafa - 20 maja 2023 r.

Dziś sobota. Za oknem piękne słońce, a ja siedzę w lesie i odpisuję na list od Tinki. U mnie ostatnio dużo się dzieje. Czytam teraz o roślinach i kwiatkach, a nawet postanowiłem sam tworzyć rosnący list. Nasionka maciejki, niezapominajki, koniczyny i czerwonego maku polnego dostarczam do CZERPALNIA.PL – a tam zatapiają je w papierze, na którym rosną roślinki, stąd właśnie rosnący list 😉

Poniżej możecie podziwiać zdjęcia rosnącego papieru.

Rośliny wykorzystuje się w kosmetyce i w medycynie, a ja wykorzystuję je w listach. Zbieram liście, kwiaty, które potem suszę i ozdabiam nimi listy.

Czy wiesz, skąd wzięła się nazwa Mobilna Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży ZIARNO? Od małego ziarenka, które kiedyś mnie zafascynowało. Podlałem je i wyrósł z niego piękny kwiat. Postanowiłem więc, że moje ziarenka, które zatapiam w papierze, jeśli będą przez Ciebie podlewane z miłością, wtedy wyrosną z nich najpiękniejsze roślinki. Pielęgnuj je, podlewaj, zraszaj mądrością i chęcią zdobycia wiedzy, a ona zakorzeni się w Tobie. Tak wiele jest tych ziarenek na mojej platformie. Pielęgnuj je w sobie.

A tak wygląda rosnący papier z moimi nasionkami, które po kilku dniach podlewania tak pięknie wykiełkowały.

Z okazji moich urodzin otrzymałem taki oto wspaniały list od Tinki i Florka z Jagodowego Stempla.